Clasament Niké Liga
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 70 | 28 | 22 | 4 | 2 | 65:20 | +45 |
2 | Trnava | 51 | 28 | 16 | 3 | 9 | 41:26 | +15 |
3 | Žilina | 48 | 28 | 14 | 6 | 8 | 46:39 | +7 |
4 | Dunajská Streda | 46 | 28 | 12 | 10 | 6 | 37:27 | +10 |
5 | Ružomberok | 43 | 28 | 11 | 10 | 7 | 33:34 | -1 |
6 | FK Zeleziarne Podbrezova | 34 | 28 | 10 | 4 | 14 | 45:48 | -3 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 57 | 22 | 18 | 3 | 1 | 57:16 | +41 |
2 | Žilina | 41 | 22 | 12 | 5 | 5 | 40:30 | +10 |
3 | Trnava | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 31:22 | +9 |
4 | Dunajská Streda | 37 | 22 | 10 | 7 | 5 | 31:21 | +10 |
5 | Banská Bystrica | 34 | 22 | 9 | 7 | 6 | 38:30 | +8 |
6 | Trencín | 34 | 22 | 9 | 7 | 6 | 31:23 | +8 |
7 | FK Zeleziarne Podbrezova | 34 | 22 | 10 | 4 | 8 | 40:34 | +6 |
8 | Ružomberok | 34 | 22 | 9 | 7 | 6 | 28:31 | -3 |
9 | Skalica MFK | 23 | 22 | 6 | 5 | 11 | 19:25 | -6 |
10 | Košice FC | 17 | 22 | 4 | 5 | 13 | 19:45 | -26 |
11 | Michalovce | 10 | 22 | 1 | 7 | 14 | 19:42 | -23 |
12 | Zlaté Moravce | 4 | 22 | 0 | 4 | 18 | 14:48 | -34 |
Relegation Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banská Bystrica | 47 | 28 | 13 | 8 | 7 | 46:34 | +12 |
2 | Trencín | 39 | 28 | 10 | 9 | 9 | 39:32 | +7 |
3 | Skalica MFK | 36 | 28 | 10 | 6 | 12 | 32:31 | +1 |
4 | Košice FC | 24 | 28 | 6 | 6 | 16 | 24:51 | -27 |
5 | Michalovce | 21 | 28 | 4 | 9 | 15 | 24:45 | -21 |
6 | Zlaté Moravce | 5 | 28 | 0 | 5 | 23 | 16:61 | -45 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 70 | 28 | 22 | 4 | 2 | 65:20 | +45 |
2 | Trnava | 51 | 28 | 16 | 3 | 9 | 41:26 | +15 |
3 | Žilina | 48 | 28 | 14 | 6 | 8 | 46:39 | +7 |
4 | Banská Bystrica | 47 | 28 | 13 | 8 | 7 | 46:34 | +12 |
5 | Dunajská Streda | 46 | 28 | 12 | 10 | 6 | 37:27 | +10 |
6 | Ružomberok | 43 | 28 | 11 | 10 | 7 | 33:34 | -1 |
7 | Trencín | 39 | 28 | 10 | 9 | 9 | 39:32 | +7 |
8 | Skalica MFK | 36 | 28 | 10 | 6 | 12 | 32:31 | +1 |
9 | FK Zeleziarne Podbrezova | 34 | 28 | 10 | 4 | 14 | 45:48 | -3 |
10 | Košice FC | 24 | 28 | 6 | 6 | 16 | 24:51 | -27 |
11 | Michalovce | 21 | 28 | 4 | 9 | 15 | 24:45 | -21 |
12 | Zlaté Moravce | 5 | 28 | 0 | 5 | 23 | 16:61 | -45 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 33 | 14 | 10 | 3 | 1 | 31:12 | +19 |
2 | Žilina | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 30:24 | +6 |
3 | Dunajská Streda | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 25:13 | +12 |
4 | Ružomberok | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 16:11 | +5 |
5 | Trnava | 25 | 14 | 8 | 1 | 5 | 21:12 | +9 |
6 | FK Zeleziarne Podbrezova | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 22:22 | 0 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 29:9 | +20 |
2 | Žilina | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 27:19 | +8 |
3 | Ružomberok | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 13:8 | +5 |
4 | FK Zeleziarne Podbrezova | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 21:16 | +5 |
5 | Dunajská Streda | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 20:11 | +9 |
6 | Trencín | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 19:10 | +9 |
7 | Trnava | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 16:10 | +6 |
8 | Skalica MFK | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 11:8 | +3 |
9 | Banská Bystrica | 14 | 11 | 3 | 5 | 3 | 15:17 | -2 |
10 | Košice FC | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 9:19 | -10 |
11 | Michalovce | 7 | 11 | 1 | 4 | 6 | 10:20 | -10 |
12 | Zlaté Moravce | 3 | 11 | 0 | 3 | 8 | 8:22 | -14 |
Relegation Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trencín | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 25:15 | +10 |
2 | Skalica MFK | 22 | 14 | 6 | 4 | 4 | 16:11 | +5 |
3 | Banská Bystrica | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 19:20 | -1 |
4 | Košice FC | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 10:22 | -12 |
5 | Michalovce | 11 | 14 | 2 | 5 | 7 | 12:23 | -11 |
6 | Zlaté Moravce | 3 | 14 | 0 | 3 | 11 | 9:27 | -18 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 33 | 14 | 10 | 3 | 0 | 31:12 | +19 |
2 | Žilina | 29 | 14 | 9 | 2 | 0 | 30:24 | +6 |
3 | Dunajská Streda | 28 | 14 | 8 | 4 | 0 | 25:13 | +12 |
4 | Ružomberok | 27 | 14 | 8 | 3 | 0 | 16:11 | +5 |
5 | Trnava | 25 | 14 | 8 | 1 | 0 | 21:12 | +9 |
6 | Trencín | 23 | 14 | 7 | 2 | 0 | 25:15 | +10 |
7 | Skalica MFK | 22 | 14 | 6 | 4 | 0 | 16:11 | +5 |
8 | FK Zeleziarne Podbrezova | 21 | 14 | 6 | 3 | 0 | 22:22 | 0 |
9 | Banská Bystrica | 18 | 14 | 4 | 6 | 0 | 19:20 | -1 |
10 | Košice FC | 13 | 14 | 3 | 4 | 0 | 10:22 | -12 |
11 | Michalovce | 11 | 14 | 2 | 5 | 0 | 12:23 | -11 |
12 | Zlaté Moravce | 3 | 14 | 0 | 3 | 0 | 9:27 | -18 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 37 | 14 | 12 | 1 | 1 | 34:8 | +26 |
2 | Trnava | 26 | 14 | 8 | 2 | 4 | 20:14 | +6 |
3 | Žilina | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 16:15 | +1 |
4 | Dunajská Streda | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 12:14 | -2 |
5 | Ružomberok | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 17:23 | -6 |
6 | FK Zeleziarne Podbrezova | 13 | 14 | 4 | 1 | 9 | 23:26 | -3 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 28:7 | +21 |
2 | Banská Bystrica | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 23:13 | +10 |
3 | Trnava | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 15:12 | +3 |
4 | Žilina | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 13:11 | +2 |
5 | Dunajská Streda | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 11:10 | +1 |
6 | Trencín | 14 | 11 | 3 | 5 | 3 | 12:13 | -1 |
7 | FK Zeleziarne Podbrezova | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:18 | +1 |
8 | Ružomberok | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 15:23 | -8 |
9 | Košice FC | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 10:26 | -16 |
10 | Skalica MFK | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 8:17 | -9 |
11 | Michalovce | 3 | 11 | 0 | 3 | 8 | 9:22 | -13 |
12 | Zlaté Moravce | 1 | 11 | 0 | 1 | 10 | 6:26 | -20 |
Relegation Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banská Bystrica | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 27:14 | +13 |
2 | Trencín | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 14:17 | -3 |
3 | Skalica MFK | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 16:20 | -4 |
4 | Košice FC | 11 | 14 | 3 | 2 | 9 | 14:29 | -15 |
5 | Michalovce | 10 | 14 | 2 | 4 | 8 | 12:22 | -10 |
6 | Zlaté Moravce | 2 | 14 | 0 | 2 | 12 | 7:34 | -27 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovan Bratislava | 37 | 14 | 12 | 1 | 0 | 34:8 | +26 |
2 | Banská Bystrica | 29 | 14 | 9 | 2 | 0 | 27:14 | +13 |
3 | Trnava | 26 | 14 | 8 | 2 | 0 | 20:14 | +6 |
4 | Žilina | 19 | 14 | 5 | 4 | 0 | 16:15 | +1 |
5 | Dunajská Streda | 18 | 14 | 4 | 6 | 0 | 12:14 | -2 |
6 | Ružomberok | 16 | 14 | 3 | 7 | 0 | 17:23 | -6 |
7 | Trencín | 16 | 14 | 3 | 7 | 0 | 14:17 | -3 |
8 | Skalica MFK | 14 | 14 | 4 | 2 | 0 | 16:20 | -4 |
9 | FK Zeleziarne Podbrezova | 13 | 14 | 4 | 1 | 0 | 23:26 | -3 |
10 | Košice FC | 11 | 14 | 3 | 2 | 0 | 14:29 | -15 |
11 | Michalovce | 10 | 14 | 2 | 4 | 0 | 12:22 | -10 |
12 | Zlaté Moravce | 2 | 14 | 0 | 2 | 0 | 7:34 | -27 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Europa League
- Retrogradare