Clasament Liga II
Championship Group
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viitorul Selimbar | 42 | 19 | 12 | 6 | 1 | 23:9 | +14 |
2 | Unirea Slobozia | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 22:8 | +14 |
3 | Corvinul Hunedoara | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 31:17 | +14 |
4 | Gloria Buzău | 35 | 20 | 10 | 5 | 5 | 32:22 | +10 |
5 | Mioveni | 33 | 19 | 9 | 6 | 4 | 20:9 | +11 |
6 | Csikszereda | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 19:14 | +5 |
Regular Season
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viitorul Selimbar | 42 | 19 | 12 | 6 | 1 | 23:9 | +14 |
2 | Unirea Slobozia | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 22:8 | +14 |
3 | Corvinul Hunedoara | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 30:16 | +14 |
4 | Gloria Buzău | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 31:21 | +10 |
5 | Mioveni | 33 | 19 | 9 | 6 | 4 | 20:9 | +11 |
6 | Csikszereda | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 19:14 | +5 |
7 | Ceahlaul Piatra Neamt | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 30:17 | +13 |
8 | CSA Steaua Bucuresti | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 37:24 | +13 |
9 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
10 | Chindia Targoviste | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 27:14 | +13 |
11 | Reșița CSM | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 28:25 | +3 |
12 | FC Metaloglobus București | 26 | 19 | 6 | 8 | 5 | 20:22 | -2 |
13 | Concordia Chiajna | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 24:18 | +6 |
14 | Slatina CSM | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 16:18 | -2 |
15 | Arges Piesti | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 17:16 | +1 |
16 | Dumbravita | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 19:22 | -3 |
17 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 23 | 19 | 5 | 8 | 6 | 16:28 | -12 |
18 | Tunari | 16 | 19 | 3 | 7 | 9 | 16:32 | -16 |
19 | Unirea Dej | 13 | 19 | 4 | 1 | 14 | 13:35 | -22 |
20 | Alexandria | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 10:29 | -19 |
21 | Progresul Spartac | 1 | 19 | 0 | 1 | 18 | 9:50 | -41 |
Relegation Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ceahlaul Piatra Neamt | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 30:17 | +13 |
2 | Reșița CSM | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 28:25 | +3 |
3 | FC Metaloglobus București | 26 | 19 | 6 | 8 | 5 | 20:22 | -2 |
4 | Arges Piesti | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 17:16 | +1 |
5 | Dumbravita | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 19:22 | -3 |
6 | Unirea Dej | 13 | 19 | 4 | 1 | 14 | 13:35 | -22 |
7 | Alexandria | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 10:29 | -19 |
Relegation Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSA Steaua Bucuresti | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 37:24 | +13 |
2 | Chindia Targoviste | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 27:14 | +13 |
3 | Concordia Chiajna | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 24:18 | +6 |
4 | Slatina CSM | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 16:18 | -2 |
5 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 23 | 19 | 5 | 8 | 6 | 16:28 | -12 |
6 | Tunari | 16 | 19 | 3 | 7 | 9 | 16:32 | -16 |
7 | Progresul Spartac | 1 | 19 | 0 | 1 | 18 | 9:50 | -41 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
- | Brasov | - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
1 | Viitorul Selimbar | 42 | 19 | 12 | 6 | 1 | 23:9 | +14 |
2 | Unirea Slobozia | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 22:8 | +14 |
3 | Corvinul Hunedoara | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 31:17 | +14 |
4 | Gloria Buzău | 35 | 20 | 10 | 5 | 5 | 32:22 | +10 |
5 | Mioveni | 33 | 19 | 9 | 6 | 4 | 20:9 | +11 |
6 | Csikszereda | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 19:14 | +5 |
7 | Ceahlaul Piatra Neamt | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 30:17 | +13 |
8 | CSA Steaua Bucuresti | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 37:24 | +13 |
9 | Chindia Targoviste | 28 | 19 | 7 | 7 | 5 | 27:14 | +13 |
10 | Reșița CSM | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 28:25 | +3 |
11 | FC Metaloglobus București | 26 | 19 | 6 | 8 | 5 | 20:22 | -2 |
12 | Concordia Chiajna | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 24:18 | +6 |
13 | Slatina CSM | 25 | 19 | 6 | 7 | 6 | 16:18 | -2 |
14 | Arges Piesti | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 17:16 | +1 |
15 | Dumbravita | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 19:22 | -3 |
16 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 23 | 19 | 5 | 8 | 6 | 16:28 | -12 |
17 | Tunari | 16 | 19 | 3 | 7 | 9 | 16:32 | -16 |
18 | Unirea Dej | 13 | 19 | 4 | 1 | 14 | 13:35 | -22 |
19 | Alexandria | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 10:29 | -19 |
20 | Progresul Spartac | 1 | 19 | 0 | 1 | 18 | 9:50 | -41 |
Championship Group Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corvinul Hunedoara | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 20:7 | +13 |
2 | Viitorul Selimbar | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 15:8 | +7 |
3 | Csikszereda | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 12:7 | +5 |
4 | Unirea Slobozia | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 13:6 | +7 |
5 | Mioveni | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:7 | +7 |
6 | Gloria Buzău | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:11 | +5 |
Regular Season Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corvinul Hunedoara | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 19:6 | +13 |
2 | Viitorul Selimbar | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 15:8 | +7 |
3 | Reșița CSM | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20:8 | +12 |
4 | Ceahlaul Piatra Neamt | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 18:2 | +16 |
5 | Csikszereda | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 12:7 | +5 |
6 | Unirea Slobozia | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 13:6 | +7 |
7 | CSA Steaua Bucuresti | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:7 | +10 |
8 | Mioveni | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 14:7 | +7 |
9 | Gloria Buzău | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:11 | +5 |
10 | Chindia Targoviste | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 17:7 | +10 |
11 | FC Metaloglobus București | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:11 | +3 |
12 | Arges Piesti | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 7:4 | +3 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 9:12 | -3 |
14 | Slatina CSM | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 7:4 | +3 |
15 | Dumbravita | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 11:7 | +4 |
16 | Concordia Chiajna | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 4:6 | -2 |
17 | Tunari | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 5:10 | -5 |
18 | Unirea Dej | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 8:20 | -12 |
19 | Alexandria | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 4:15 | -11 |
20 | Progresul Spartac | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 7:32 | -25 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Relegation Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Reșița CSM | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 20:8 | +12 |
2 | Ceahlaul Piatra Neamt | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 18:2 | +16 |
3 | FC Metaloglobus București | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:11 | +3 |
4 | Arges Piesti | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 7:4 | +3 |
5 | Dumbravita | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 11:7 | +4 |
6 | Unirea Dej | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 8:20 | -12 |
7 | Alexandria | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 4:15 | -11 |
Relegation Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | CSA Steaua Bucuresti | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 17:7 | +10 |
2 | Chindia Targoviste | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 17:7 | +10 |
3 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 9:12 | -3 |
4 | Slatina CSM | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 7:4 | +3 |
5 | Concordia Chiajna | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 4:6 | -2 |
6 | Tunari | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 5:10 | -5 |
7 | Progresul Spartac | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 7:32 | -25 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Corvinul Hunedoara | 24 | 11 | 7 | 3 | 0 | 20:7 | +13 |
2 | Viitorul Selimbar | 22 | 9 | 7 | 1 | 0 | 15:8 | +7 |
3 | Reșița CSM | 21 | 10 | 6 | 3 | 0 | 20:8 | +12 |
4 | Ceahlaul Piatra Neamt | 20 | 9 | 6 | 2 | 0 | 18:2 | +16 |
5 | Csikszereda | 20 | 10 | 6 | 2 | 0 | 12:7 | +5 |
6 | Unirea Slobozia | 19 | 9 | 6 | 1 | 0 | 13:6 | +7 |
7 | CSA Steaua Bucuresti | 18 | 9 | 5 | 3 | 0 | 17:7 | +10 |
8 | Mioveni | 18 | 10 | 5 | 3 | 0 | 14:7 | +7 |
9 | Gloria Buzău | 17 | 9 | 5 | 2 | 0 | 16:11 | +5 |
10 | Chindia Targoviste | 16 | 10 | 4 | 4 | 0 | 17:7 | +10 |
11 | FC Metaloglobus București | 16 | 10 | 4 | 4 | 0 | 14:11 | +3 |
12 | Arges Piesti | 15 | 9 | 4 | 3 | 0 | 7:4 | +3 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 13 | 10 | 3 | 4 | 0 | 9:12 | -3 |
14 | Slatina CSM | 13 | 9 | 3 | 4 | 0 | 7:4 | +3 |
15 | Dumbravita | 11 | 9 | 2 | 5 | 0 | 11:7 | +4 |
16 | Concordia Chiajna | 11 | 9 | 3 | 2 | 0 | 4:6 | -2 |
17 | Tunari | 8 | 10 | 1 | 5 | 0 | 5:10 | -5 |
18 | Unirea Dej | 7 | 10 | 2 | 1 | 0 | 8:20 | -12 |
19 | Alexandria | 2 | 9 | 0 | 2 | 0 | 4:15 | -11 |
20 | Progresul Spartac | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 7:32 | -25 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Championship Group Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 9:2 | +7 |
2 | Viitorul Selimbar | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 8:1 | +7 |
3 | Gloria Buzău | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 16:11 | +5 |
4 | Mioveni | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 6:2 | +4 |
5 | Corvinul Hunedoara | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 11:10 | +1 |
6 | Csikszereda | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 7:7 | 0 |
Regular Season Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 9:2 | +7 |
2 | Viitorul Selimbar | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 8:1 | +7 |
3 | Gloria Buzău | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 15:10 | +5 |
4 | Mioveni | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 6:2 | +4 |
5 | Concordia Chiajna | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 20:12 | +8 |
6 | Corvinul Hunedoara | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 11:10 | +1 |
7 | Chindia Targoviste | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
8 | Slatina CSM | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:14 | -5 |
9 | Dumbravita | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 8:15 | -7 |
10 | Csikszereda | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 7:7 | 0 |
11 | Ceahlaul Piatra Neamt | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 |
12 | CSA Steaua Bucuresti | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 20:17 | +3 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 7:16 | -9 |
14 | FC Metaloglobus București | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 6:11 | -5 |
15 | Arges Piesti | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10:12 | -2 |
16 | Tunari | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11:22 | -11 |
17 | Alexandria | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 6:14 | -8 |
18 | Reșița CSM | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:17 | -9 |
19 | Unirea Dej | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 5:15 | -10 |
20 | Progresul Spartac | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 2:18 | -16 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Relegation Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dumbravita | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 8:15 | -7 |
2 | Ceahlaul Piatra Neamt | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:15 | -3 |
3 | FC Metaloglobus București | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 6:11 | -5 |
4 | Arges Piesti | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10:12 | -2 |
5 | Alexandria | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 6:14 | -8 |
6 | Reșița CSM | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 8:17 | -9 |
7 | Unirea Dej | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 5:15 | -10 |
Relegation Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Concordia Chiajna | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 20:12 | +8 |
2 | Chindia Targoviste | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
3 | Slatina CSM | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 9:14 | -5 |
4 | CSA Steaua Bucuresti | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 20:17 | +3 |
5 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 7:16 | -9 |
6 | Tunari | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 11:22 | -11 |
7 | Progresul Spartac | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 2:18 | -16 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unirea Slobozia | 21 | 10 | 6 | 3 | 0 | 9:2 | +7 |
2 | Viitorul Selimbar | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 8:1 | +7 |
3 | Gloria Buzău | 18 | 11 | 5 | 3 | 0 | 16:11 | +5 |
4 | Mioveni | 15 | 9 | 4 | 3 | 0 | 6:2 | +4 |
5 | Concordia Chiajna | 14 | 10 | 3 | 5 | 0 | 20:12 | +8 |
6 | Corvinul Hunedoara | 14 | 9 | 4 | 2 | 0 | 11:10 | +1 |
7 | Chindia Targoviste | 12 | 9 | 3 | 3 | 0 | 10:7 | +3 |
8 | Slatina CSM | 12 | 10 | 3 | 3 | 0 | 9:14 | -5 |
9 | Dumbravita | 12 | 10 | 4 | 0 | 0 | 8:15 | -7 |
10 | Csikszereda | 12 | 9 | 3 | 3 | 0 | 7:7 | 0 |
11 | Ceahlaul Piatra Neamt | 11 | 10 | 3 | 2 | 0 | 12:15 | -3 |
12 | CSA Steaua Bucuresti | 10 | 10 | 2 | 4 | 0 | 20:17 | +3 |
13 | Viitorul Pandurii Targu Jiu | 10 | 9 | 2 | 4 | 0 | 7:16 | -9 |
14 | FC Metaloglobus București | 10 | 9 | 2 | 4 | 0 | 6:11 | -5 |
15 | Arges Piesti | 9 | 10 | 2 | 3 | 0 | 10:12 | -2 |
16 | Tunari | 8 | 9 | 2 | 2 | 0 | 11:22 | -11 |
17 | Alexandria | 7 | 10 | 2 | 1 | 0 | 6:14 | -8 |
18 | Reșița CSM | 6 | 9 | 1 | 3 | 0 | 8:17 | -9 |
19 | Unirea Dej | 6 | 9 | 2 | 0 | 0 | 5:15 | -10 |
20 | Progresul Spartac | 1 | 9 | 0 | 1 | 0 | 2:18 | -16 |
21 | Brasov | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici FC Metaloglobus București din Liga II
Aici vei găsi statistici pentru echipa FC Metaloglobus București din sezonul Liga II 2023/2024. Poți verifica poziția și punctele echipei FC Metaloglobus București în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate FC Metaloglobus București
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru FC Metaloglobus București pe această pagină pentru sezonul 2023/2024. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Liga II, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații FC Metaloglobus București
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Liga II. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.