Clasament Liga Profesional
1st Phase - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 22:11 | +11 |
2 | Barracas Central | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 14:10 | +4 |
3 | River Plate | 21 | 11 | 5 | 6 | 0 | 21:7 | +14 |
4 | Velez Sarsfield | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 13:12 | +1 |
5 | Talleres | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 20:13 | +7 |
6 | Independiente | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
7 | Instituto Cordoba | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 15:11 | +4 |
8 | Rosario Central | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 8:15 | -7 |
9 | Club de Gimnasia L.P. | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:17 | -4 |
10 | Club Atletico Banfield | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 10:12 | -2 |
11 | Deportivo Riestra | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 6:13 | -7 |
12 | Huracán | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 7:12 | -5 |
13 | Independiente Rivadavia | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:21 | -10 |
14 | Atlético Tucumán | 6 | 11 | 0 | 6 | 5 | 4:16 | -12 |
1st Phase - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 19:10 | +9 |
2 | Godoy Cruz | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 13:4 | +9 |
3 | Estudiantes de La Plata | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 11:7 | +4 |
4 | Newell's Old Boys | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 11:11 | 0 |
5 | Union de Santa Fe | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:12 | +2 |
6 | Defensa y Justicia | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 13:13 | 0 |
7 | Boca Juniors | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:9 | +5 |
8 | Racing Club | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:10 | +5 |
9 | San Lorenzo de Almagro | 15 | 11 | 3 | 6 | 2 | 9:10 | -1 |
10 | Club Atletico Platense | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 5:11 | -6 |
11 | Central Córdoba SdE | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 9:12 | -3 |
12 | Sarmiento | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 9:16 | -7 |
13 | Club Atletico Belgrano | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 13:15 | -2 |
14 | Tigre Victoria | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 5:17 | -12 |
2nd Phase
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 22:11 | +11 |
2 | Lanus | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 19:10 | +9 |
3 | Godoy Cruz | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 13:4 | +9 |
4 | Barracas Central | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 14:10 | +4 |
5 | River Plate | 21 | 11 | 5 | 6 | 0 | 21:7 | +14 |
6 | Velez Sarsfield | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 13:12 | +1 |
7 | Talleres | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 20:13 | +7 |
8 | Estudiantes de La Plata | 18 | 11 | 5 | 4 | 2 | 11:7 | +4 |
9 | Independiente | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
10 | Newell's Old Boys | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 11:11 | 0 |
11 | Instituto Cordoba | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 15:11 | +4 |
12 | Union de Santa Fe | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:12 | +2 |
13 | Defensa y Justicia | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 13:13 | 0 |
14 | Boca Juniors | 16 | 11 | 4 | 5 | 2 | 14:9 | +5 |
15 | Racing Club | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:10 | +5 |
16 | San Lorenzo de Almagro | 15 | 11 | 3 | 6 | 2 | 9:10 | -1 |
17 | Rosario Central | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 8:15 | -7 |
18 | Club de Gimnasia L.P. | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:17 | -4 |
19 | Club Atletico Platense | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 5:11 | -6 |
20 | Club Atletico Banfield | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 10:12 | -2 |
21 | Deportivo Riestra | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 6:13 | -7 |
22 | Central Córdoba SdE | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 9:12 | -3 |
23 | Huracán | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 7:12 | -5 |
24 | Sarmiento | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 9:16 | -7 |
25 | Club Atletico Belgrano | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 13:15 | -2 |
26 | Independiente Rivadavia | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:21 | -10 |
27 | Atlético Tucumán | 6 | 11 | 0 | 6 | 5 | 4:16 | -12 |
28 | Tigre Victoria | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 5:17 | -12 |
1st Phase - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16:4 | +12 |
2 | Velez Sarsfield | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8:4 | +4 |
3 | River Plate | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13:4 | +9 |
4 | Barracas Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | +2 |
5 | Talleres | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:6 | +6 |
6 | Rosario Central | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:3 | +2 |
7 | Instituto Cordoba | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 8:8 | 0 |
8 | Club de Gimnasia L.P. | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | +1 |
9 | Independiente | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:4 | 0 |
10 | Huracán | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 4:3 | +1 |
11 | Deportivo Riestra | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 3:7 | -4 |
12 | Club Atletico Banfield | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:6 | -3 |
13 | Atlético Tucumán | 5 | 6 | 0 | 5 | 1 | 3:6 | -3 |
14 | Independiente Rivadavia | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:8 | -4 |
1st Phase - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:5 | +5 |
2 | Godoy Cruz | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:3 | +3 |
3 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 5:3 | +2 |
4 | Estudiantes de La Plata | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | +4 |
5 | Lanus | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | +1 |
6 | Union de Santa Fe | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | +1 |
7 | Defensa y Justicia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:7 | 0 |
8 | Newell's Old Boys | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4:7 | -3 |
9 | Racing Club | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8:6 | +2 |
10 | Club Atletico Platense | 7 | 5 | 1 | 4 | 0 | 2:1 | +1 |
11 | Club Atletico Belgrano | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:7 | +1 |
12 | Central Córdoba SdE | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:5 | 0 |
13 | Sarmiento | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:7 | -1 |
14 | Tigre Victoria | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:6 | -3 |
2nd Phase Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16:4 | +12 |
2 | Velez Sarsfield | 13 | 6 | 4 | 1 | 0 | 8:4 | +4 |
3 | River Plate | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13:4 | +9 |
4 | Boca Juniors | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:5 | +5 |
5 | Barracas Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 8:6 | +2 |
6 | Godoy Cruz | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:3 | +3 |
7 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 5:3 | +2 |
8 | Talleres | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 12:6 | +6 |
9 | Estudiantes de La Plata | 10 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:2 | +4 |
10 | Rosario Central | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 5:3 | +2 |
11 | Instituto Cordoba | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 8:8 | 0 |
12 | Lanus | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 8:7 | +1 |
13 | Union de Santa Fe | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 8:7 | +1 |
14 | Defensa y Justicia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 7:7 | 0 |
15 | Newell's Old Boys | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 4:7 | -3 |
16 | Club de Gimnasia L.P. | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 8:7 | +1 |
17 | Racing Club | 7 | 6 | 2 | 1 | 0 | 8:6 | +2 |
18 | Independiente | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 4:4 | 0 |
19 | Club Atletico Platense | 7 | 5 | 1 | 4 | 0 | 2:1 | +1 |
20 | Club Atletico Belgrano | 6 | 6 | 1 | 3 | 0 | 8:7 | +1 |
21 | Huracán | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | +1 |
22 | Deportivo Riestra | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3:7 | -4 |
23 | Central Córdoba SdE | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 5:5 | 0 |
24 | Club Atletico Banfield | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3:6 | -3 |
25 | Atlético Tucumán | 5 | 6 | 0 | 5 | 0 | 3:6 | -3 |
26 | Sarmiento | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 6:7 | -1 |
27 | Tigre Victoria | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3:6 | -3 |
28 | Independiente Rivadavia | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4:8 | -4 |
1st Phase - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barracas Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:4 | +2 |
2 | Independiente | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:3 | +3 |
3 | Talleres | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:7 | +1 |
4 | River Plate | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | +5 |
5 | Instituto Cordoba | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:3 | +4 |
6 | Velez Sarsfield | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:8 | -3 |
7 | Club Atletico Banfield | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:6 | +1 |
8 | Argentinos Juniors | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 6:7 | -1 |
9 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5:10 | -5 |
10 | Deportivo Riestra | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 |
11 | Independiente Rivadavia | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:13 | -6 |
12 | Rosario Central | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 3:12 | -9 |
13 | Huracán | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3:9 | -6 |
14 | Atlético Tucumán | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:10 | -9 |
1st Phase - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 11:3 | +8 |
2 | Godoy Cruz | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 7:1 | +6 |
3 | Newell's Old Boys | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:4 | +3 |
4 | Defensa y Justicia | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:6 | 0 |
5 | Union de Santa Fe | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:5 | +1 |
6 | Racing Club | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:4 | +3 |
7 | Estudiantes de La Plata | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:5 | 0 |
8 | Central Córdoba SdE | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:7 | -3 |
9 | Boca Juniors | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:4 | 0 |
10 | Club Atletico Platense | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:10 | -7 |
11 | Sarmiento | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:9 | -6 |
12 | San Lorenzo de Almagro | 4 | 5 | 0 | 4 | 1 | 4:7 | -3 |
13 | Club Atletico Belgrano | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | -3 |
14 | Tigre Victoria | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:11 | -9 |
2nd Phase Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 6 | 5 | 0 | 0 | 11:3 | +8 |
2 | Godoy Cruz | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 7:1 | +6 |
3 | Barracas Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:4 | +2 |
4 | Independiente | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:3 | +3 |
5 | Newell's Old Boys | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 7:4 | +3 |
6 | Talleres | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 8:7 | +1 |
7 | River Plate | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | +5 |
8 | Instituto Cordoba | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 7:3 | +4 |
9 | Defensa y Justicia | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 6:6 | 0 |
10 | Union de Santa Fe | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 6:5 | +1 |
11 | Racing Club | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | +3 |
12 | Velez Sarsfield | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 5:8 | -3 |
13 | Estudiantes de La Plata | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 5:5 | 0 |
14 | Club Atletico Banfield | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 | 7:6 | +1 |
15 | Argentinos Juniors | 6 | 6 | 1 | 3 | 0 | 6:7 | -1 |
16 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 5:10 | -5 |
17 | Central Córdoba SdE | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 4:7 | -3 |
18 | Boca Juniors | 5 | 6 | 1 | 3 | 0 | 4:4 | 0 |
19 | Club Atletico Platense | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3:10 | -7 |
20 | Sarmiento | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3:9 | -6 |
21 | Deportivo Riestra | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 3:6 | -3 |
22 | Independiente Rivadavia | 4 | 6 | 1 | 1 | 0 | 7:13 | -6 |
23 | San Lorenzo de Almagro | 4 | 5 | 0 | 4 | 0 | 4:7 | -3 |
24 | Rosario Central | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 3:12 | -9 |
25 | Huracán | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 3:9 | -6 |
26 | Club Atletico Belgrano | 2 | 5 | 0 | 2 | 0 | 5:8 | -3 |
27 | Tigre Victoria | 1 | 6 | 0 | 1 | 0 | 2:11 | -9 |
28 | Atlético Tucumán | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 1:10 | -9 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Club Atletico Banfield din Liga Profesional
Aici vei găsi statistici pentru echipa Club Atletico Banfield din sezonul Liga Profesional 2024. Poți verifica poziția și punctele echipei Club Atletico Banfield în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Club Atletico Banfield
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Club Atletico Banfield pe această pagină pentru sezonul 2024. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Liga Profesional, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Club Atletico Banfield
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Liga Profesional. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.