Union de Santa Fe
Clasament Liga Profesional
1st Phase - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | River Plate | 27 | 14 | 7 | 6 | 1 | 26:10 | +16 |
2 | Argentinos Juniors | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 25:14 | +11 |
3 | Barracas Central | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 20:15 | +5 |
4 | Velez Sarsfield | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 14:13 | +1 |
5 | Talleres | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 24:16 | +8 |
6 | Independiente | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 14:10 | +4 |
7 | Instituto Cordoba | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:17 | +1 |
8 | Club Atletico Banfield | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 14:15 | -1 |
9 | Huracán | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 12:12 | 0 |
10 | Club de Gimnasia L.P. | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 18:23 | -5 |
11 | Rosario Central | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 10:18 | -8 |
12 | Deportivo Riestra | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 8:16 | -8 |
13 | Atlético Tucumán | 10 | 14 | 1 | 7 | 6 | 8:23 | -15 |
14 | Independiente Rivadavia | 8 | 14 | 2 | 2 | 10 | 13:25 | -12 |
1st Phase - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Godoy Cruz | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 16:6 | +10 |
2 | Estudiantes de La Plata | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 19:9 | +10 |
3 | Defensa y Justicia | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 17:13 | +4 |
4 | Boca Juniors | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 20:12 | +8 |
5 | Racing Club | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 24:11 | +13 |
6 | Lanus | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 20:14 | +6 |
7 | Newell's Old Boys | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 13:15 | -2 |
8 | Union de Santa Fe | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 16:14 | +2 |
9 | Club Atletico Platense | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 10:14 | -4 |
10 | San Lorenzo de Almagro | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 10:14 | -4 |
11 | Club Atletico Belgrano | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 19:21 | -2 |
12 | Central Córdoba SdE | 11 | 14 | 2 | 5 | 7 | 10:20 | -10 |
13 | Sarmiento | 9 | 14 | 2 | 3 | 9 | 9:19 | -10 |
14 | Tigre Victoria | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 7:25 | -18 |
2nd Phase
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Godoy Cruz | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 16:6 | +10 |
2 | River Plate | 27 | 14 | 7 | 6 | 1 | 26:10 | +16 |
3 | Estudiantes de La Plata | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 19:9 | +10 |
4 | Argentinos Juniors | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 25:14 | +11 |
5 | Barracas Central | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 20:15 | +5 |
6 | Defensa y Justicia | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 17:13 | +4 |
7 | Boca Juniors | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 20:12 | +8 |
8 | Velez Sarsfield | 25 | 14 | 7 | 4 | 3 | 14:13 | +1 |
9 | Racing Club | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 24:11 | +13 |
10 | Talleres | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 24:16 | +8 |
11 | Lanus | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 20:14 | +6 |
12 | Independiente | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 14:10 | +4 |
13 | Newell's Old Boys | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 13:15 | -2 |
14 | Union de Santa Fe | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 16:14 | +2 |
15 | Club Atletico Platense | 18 | 14 | 4 | 6 | 4 | 10:14 | -4 |
16 | Instituto Cordoba | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 18:17 | +1 |
17 | Club Atletico Banfield | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 14:15 | -1 |
18 | Huracán | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 12:12 | 0 |
19 | San Lorenzo de Almagro | 16 | 14 | 3 | 7 | 4 | 10:14 | -4 |
20 | Club de Gimnasia L.P. | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 18:23 | -5 |
21 | Rosario Central | 15 | 14 | 4 | 3 | 7 | 10:18 | -8 |
22 | Club Atletico Belgrano | 14 | 14 | 3 | 5 | 6 | 19:21 | -2 |
23 | Deportivo Riestra | 13 | 14 | 3 | 4 | 7 | 8:16 | -8 |
24 | Central Córdoba SdE | 11 | 14 | 2 | 5 | 7 | 10:20 | -10 |
25 | Atlético Tucumán | 10 | 14 | 1 | 7 | 6 | 8:23 | -15 |
26 | Sarmiento | 9 | 14 | 2 | 3 | 9 | 9:19 | -10 |
27 | Independiente Rivadavia | 8 | 14 | 2 | 2 | 10 | 13:25 | -12 |
28 | Tigre Victoria | 5 | 14 | 1 | 2 | 11 | 7:25 | -18 |
1st Phase - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 19:7 | +12 |
2 | River Plate | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 15:5 | +10 |
3 | Talleres | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:7 | +7 |
4 | Barracas Central | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 11:8 | +3 |
5 | Velez Sarsfield | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 8:4 | +4 |
6 | Huracán | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 9:3 | +6 |
7 | Rosario Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:4 | +2 |
8 | Club de Gimnasia L.P. | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 11:10 | +1 |
9 | Independiente | 9 | 7 | 2 | 3 | 2 | 7:7 | 0 |
10 | Instituto Cordoba | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 9:11 | -2 |
11 | Atlético Tucumán | 8 | 7 | 1 | 5 | 1 | 6:8 | -2 |
12 | Deportivo Riestra | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 3:7 | -4 |
13 | Club Atletico Banfield | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 3:7 | -4 |
14 | Independiente Rivadavia | 3 | 7 | 1 | 0 | 6 | 5:11 | -6 |
1st Phase - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 13:6 | +7 |
2 | Estudiantes de La Plata | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 12:2 | +10 |
3 | Defensa y Justicia | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 9:7 | +2 |
4 | Godoy Cruz | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 7:3 | +4 |
5 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 5:5 | 0 |
6 | Racing Club | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10:6 | +4 |
7 | Club Atletico Platense | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 6:4 | +2 |
8 | Lanus | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:9 | 0 |
9 | Union de Santa Fe | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9:9 | 0 |
10 | Newell's Old Boys | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 5:10 | -5 |
11 | Club Atletico Belgrano | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 8:11 | -3 |
12 | Central Córdoba SdE | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 6:8 | -2 |
13 | Sarmiento | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 6:9 | -3 |
14 | Tigre Victoria | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 4:11 | -7 |
2nd Phase Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 19:7 | +12 |
2 | Boca Juniors | 17 | 7 | 5 | 2 | 0 | 13:6 | +7 |
3 | Estudiantes de La Plata | 16 | 7 | 5 | 1 | 0 | 12:2 | +10 |
4 | River Plate | 15 | 7 | 4 | 3 | 0 | 15:5 | +10 |
5 | Talleres | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 14:7 | +7 |
6 | Barracas Central | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 11:8 | +3 |
7 | Defensa y Justicia | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 9:7 | +2 |
8 | Velez Sarsfield | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 8:4 | +4 |
9 | Godoy Cruz | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
10 | Huracán | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 9:3 | +6 |
11 | Rosario Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:4 | +2 |
12 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 7 | 3 | 2 | 0 | 5:5 | 0 |
13 | Club de Gimnasia L.P. | 10 | 7 | 3 | 1 | 0 | 11:10 | +1 |
14 | Racing Club | 10 | 7 | 3 | 1 | 0 | 10:6 | +4 |
15 | Club Atletico Platense | 10 | 7 | 2 | 4 | 0 | 6:4 | +2 |
16 | Independiente | 9 | 7 | 2 | 3 | 0 | 7:7 | 0 |
17 | Instituto Cordoba | 8 | 8 | 2 | 2 | 0 | 9:11 | -2 |
18 | Lanus | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 9:9 | 0 |
19 | Union de Santa Fe | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 9:9 | 0 |
20 | Atlético Tucumán | 8 | 7 | 1 | 5 | 0 | 6:8 | -2 |
21 | Newell's Old Boys | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 5:10 | -5 |
22 | Deportivo Riestra | 7 | 7 | 2 | 1 | 0 | 3:7 | -4 |
23 | Club Atletico Belgrano | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 8:11 | -3 |
24 | Central Córdoba SdE | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 6:8 | -2 |
25 | Club Atletico Banfield | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 3:7 | -4 |
26 | Sarmiento | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 6:9 | -3 |
27 | Tigre Victoria | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 4:11 | -7 |
28 | Independiente Rivadavia | 3 | 7 | 1 | 0 | 0 | 5:11 | -6 |
1st Phase - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 7:3 | +4 |
2 | Club Atletico Banfield | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 11:8 | +3 |
3 | River Plate | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 11:5 | +6 |
4 | Barracas Central | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 9:7 | +2 |
5 | Velez Sarsfield | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 6:9 | -3 |
6 | Talleres | 10 | 7 | 2 | 4 | 1 | 10:9 | +1 |
7 | Instituto Cordoba | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:6 | +3 |
8 | Argentinos Juniors | 7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 6:7 | -1 |
9 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 7 | 2 | 0 | 5 | 7:13 | -6 |
10 | Deportivo Riestra | 6 | 7 | 1 | 3 | 3 | 5:9 | -4 |
11 | Independiente Rivadavia | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 8:14 | -6 |
12 | Rosario Central | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 4:14 | -10 |
13 | Huracán | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 3:9 | -6 |
14 | Atlético Tucumán | 2 | 7 | 0 | 2 | 5 | 2:15 | -13 |
1st Phase - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 11:5 | +6 |
2 | Godoy Cruz | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 9:3 | +6 |
3 | Racing Club | 14 | 7 | 4 | 2 | 1 | 14:5 | +9 |
4 | Newell's Old Boys | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 8:5 | +3 |
5 | Defensa y Justicia | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 8:6 | +2 |
6 | Union de Santa Fe | 12 | 7 | 3 | 3 | 1 | 7:5 | +2 |
7 | Estudiantes de La Plata | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 7:7 | 0 |
8 | Club Atletico Belgrano | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:10 | +1 |
9 | Boca Juniors | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 7:6 | +1 |
10 | Club Atletico Platense | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 4:10 | -6 |
11 | San Lorenzo de Almagro | 5 | 7 | 0 | 5 | 2 | 5:9 | -4 |
12 | Central Córdoba SdE | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 4:12 | -8 |
13 | Sarmiento | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 3:10 | -7 |
14 | Tigre Victoria | 1 | 7 | 0 | 1 | 6 | 3:14 | -11 |
2nd Phase Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 7 | 5 | 0 | 0 | 11:5 | +6 |
2 | Godoy Cruz | 15 | 7 | 5 | 0 | 0 | 9:3 | +6 |
3 | Racing Club | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 14:5 | +9 |
4 | Independiente | 14 | 7 | 4 | 2 | 0 | 7:3 | +4 |
5 | Newell's Old Boys | 13 | 7 | 4 | 1 | 0 | 8:5 | +3 |
6 | Club Atletico Banfield | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 11:8 | +3 |
7 | River Plate | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 11:5 | +6 |
8 | Barracas Central | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 9:7 | +2 |
9 | Defensa y Justicia | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 8:6 | +2 |
10 | Union de Santa Fe | 12 | 7 | 3 | 3 | 0 | 7:5 | +2 |
11 | Estudiantes de La Plata | 11 | 7 | 3 | 2 | 0 | 7:7 | 0 |
12 | Velez Sarsfield | 11 | 7 | 3 | 2 | 0 | 6:9 | -3 |
13 | Talleres | 10 | 7 | 2 | 4 | 0 | 10:9 | +1 |
14 | Instituto Cordoba | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 9:6 | +3 |
15 | Club Atletico Belgrano | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 11:10 | +1 |
16 | Boca Juniors | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 7:6 | +1 |
17 | Club Atletico Platense | 8 | 7 | 2 | 2 | 0 | 4:10 | -6 |
18 | Argentinos Juniors | 7 | 7 | 1 | 4 | 0 | 6:7 | -1 |
19 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 7 | 2 | 0 | 0 | 7:13 | -6 |
20 | Deportivo Riestra | 6 | 7 | 1 | 3 | 0 | 5:9 | -4 |
21 | Independiente Rivadavia | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 8:14 | -6 |
22 | San Lorenzo de Almagro | 5 | 7 | 0 | 5 | 0 | 5:9 | -4 |
23 | Central Córdoba SdE | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 4:12 | -8 |
24 | Sarmiento | 5 | 7 | 1 | 2 | 0 | 3:10 | -7 |
25 | Rosario Central | 4 | 8 | 1 | 1 | 0 | 4:14 | -10 |
26 | Huracán | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 3:9 | -6 |
27 | Atlético Tucumán | 2 | 7 | 0 | 2 | 0 | 2:15 | -13 |
28 | Tigre Victoria | 1 | 7 | 0 | 1 | 0 | 3:14 | -11 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Union de Santa Fe din Liga Profesional
Aici vei găsi statistici pentru echipa Union de Santa Fe din sezonul Liga Profesional 2024. Poți verifica poziția și punctele echipei Union de Santa Fe în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Union de Santa Fe
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Union de Santa Fe pe această pagină pentru sezonul 2024. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Liga Profesional, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Union de Santa Fe
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Liga Profesional. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.