Clasament Liga Profesional
1st Phase - Group A
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | River Plate | 21 | 11 | 5 | 6 | 0 | 21:7 | +14 |
2 | Argentinos Juniors | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 20:10 | +10 |
3 | Velez Sarsfield | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 13:12 | +1 |
4 | Talleres | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 20:13 | +7 |
5 | Barracas Central | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 12:9 | +3 |
6 | Independiente | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
7 | Instituto Cordoba | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 14:9 | +5 |
8 | Rosario Central | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 7:13 | -6 |
9 | Club de Gimnasia L.P. | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:17 | -4 |
10 | Club Atletico Banfield | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 10:12 | -2 |
11 | Deportivo Riestra | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 6:13 | -7 |
12 | Huracán | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 7:12 | -5 |
13 | Independiente Rivadavia | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:21 | -10 |
14 | Atlético Tucumán | 6 | 11 | 0 | 6 | 5 | 4:16 | -12 |
1st Phase - Group B
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 19:10 | +9 |
2 | Godoy Cruz | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 13:4 | +9 |
3 | Estudiantes de La Plata | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 11:7 | +4 |
4 | Newell's Old Boys | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 11:11 | 0 |
5 | Union de Santa Fe | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:12 | +2 |
6 | Defensa y Justicia | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 13:13 | 0 |
7 | Boca Juniors | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:9 | +5 |
8 | Racing Club | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:10 | +5 |
9 | San Lorenzo de Almagro | 15 | 11 | 3 | 6 | 2 | 9:10 | -1 |
10 | Club Atletico Platense | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 5:11 | -6 |
11 | Central Córdoba SdE | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 9:12 | -3 |
12 | Sarmiento | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 9:16 | -7 |
13 | Club Atletico Belgrano | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 13:15 | -2 |
14 | Tigre Victoria | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 5:17 | -12 |
2nd Phase
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 19:10 | +9 |
2 | Godoy Cruz | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 13:4 | +9 |
3 | River Plate | 21 | 11 | 5 | 6 | 0 | 21:7 | +14 |
4 | Argentinos Juniors | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 20:10 | +10 |
5 | Velez Sarsfield | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 13:12 | +1 |
6 | Talleres | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 20:13 | +7 |
7 | Barracas Central | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 12:9 | +3 |
8 | Estudiantes de La Plata | 18 | 11 | 5 | 4 | 2 | 11:7 | +4 |
9 | Independiente | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 10:7 | +3 |
10 | Newell's Old Boys | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 11:11 | 0 |
11 | Instituto Cordoba | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 14:9 | +5 |
12 | Union de Santa Fe | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 14:12 | +2 |
13 | Defensa y Justicia | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 13:13 | 0 |
14 | Boca Juniors | 16 | 11 | 4 | 5 | 2 | 14:9 | +5 |
15 | Racing Club | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:10 | +5 |
16 | San Lorenzo de Almagro | 15 | 11 | 3 | 6 | 2 | 9:10 | -1 |
17 | Rosario Central | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 7:13 | -6 |
18 | Club de Gimnasia L.P. | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:17 | -4 |
19 | Club Atletico Platense | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 5:11 | -6 |
20 | Club Atletico Banfield | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 10:12 | -2 |
21 | Deportivo Riestra | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 6:13 | -7 |
22 | Central Córdoba SdE | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 9:12 | -3 |
23 | Huracán | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 7:12 | -5 |
24 | Sarmiento | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 9:16 | -7 |
25 | Club Atletico Belgrano | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 13:15 | -2 |
26 | Independiente Rivadavia | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:21 | -10 |
27 | Atlético Tucumán | 6 | 11 | 0 | 6 | 5 | 4:16 | -12 |
28 | Tigre Victoria | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 5:17 | -12 |
1st Phase - Group A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16:4 | +12 |
2 | Velez Sarsfield | 13 | 6 | 4 | 1 | 1 | 8:4 | +4 |
3 | River Plate | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13:4 | +9 |
4 | Barracas Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | +2 |
5 | Talleres | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:6 | +6 |
6 | Rosario Central | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 4:1 | +3 |
7 | Instituto Cordoba | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 7:6 | +1 |
8 | Club de Gimnasia L.P. | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 8:7 | +1 |
9 | Independiente | 7 | 5 | 2 | 1 | 2 | 4:4 | 0 |
10 | Huracán | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 4:3 | +1 |
11 | Deportivo Riestra | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 3:7 | -4 |
12 | Club Atletico Banfield | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:6 | -3 |
13 | Atlético Tucumán | 5 | 6 | 0 | 5 | 1 | 3:6 | -3 |
14 | Independiente Rivadavia | 3 | 5 | 1 | 0 | 4 | 4:8 | -4 |
1st Phase - Group B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:5 | +5 |
2 | Godoy Cruz | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:3 | +3 |
3 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 5:3 | +2 |
4 | Estudiantes de La Plata | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | +4 |
5 | Lanus | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | +1 |
6 | Union de Santa Fe | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 8:7 | +1 |
7 | Defensa y Justicia | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:7 | 0 |
8 | Newell's Old Boys | 8 | 6 | 2 | 2 | 2 | 4:7 | -3 |
9 | Racing Club | 7 | 6 | 2 | 1 | 3 | 8:6 | +2 |
10 | Club Atletico Platense | 7 | 5 | 1 | 4 | 0 | 2:1 | +1 |
11 | Club Atletico Belgrano | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 8:7 | +1 |
12 | Central Córdoba SdE | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:5 | 0 |
13 | Sarmiento | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 6:7 | -1 |
14 | Tigre Victoria | 4 | 5 | 1 | 1 | 3 | 3:6 | -3 |
2nd Phase Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Argentinos Juniors | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 16:4 | +12 |
2 | Velez Sarsfield | 13 | 6 | 4 | 1 | 0 | 8:4 | +4 |
3 | River Plate | 12 | 6 | 3 | 3 | 0 | 13:4 | +9 |
4 | Boca Juniors | 11 | 5 | 3 | 2 | 0 | 10:5 | +5 |
5 | Barracas Central | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 8:6 | +2 |
6 | Godoy Cruz | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:3 | +3 |
7 | San Lorenzo de Almagro | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 5:3 | +2 |
8 | Talleres | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 12:6 | +6 |
9 | Estudiantes de La Plata | 10 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:2 | +4 |
10 | Rosario Central | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 4:1 | +3 |
11 | Lanus | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 8:7 | +1 |
12 | Union de Santa Fe | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 8:7 | +1 |
13 | Defensa y Justicia | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 7:7 | 0 |
14 | Instituto Cordoba | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 7:6 | +1 |
15 | Newell's Old Boys | 8 | 6 | 2 | 2 | 0 | 4:7 | -3 |
16 | Club de Gimnasia L.P. | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 8:7 | +1 |
17 | Racing Club | 7 | 6 | 2 | 1 | 0 | 8:6 | +2 |
18 | Independiente | 7 | 5 | 2 | 1 | 0 | 4:4 | 0 |
19 | Club Atletico Platense | 7 | 5 | 1 | 4 | 0 | 2:1 | +1 |
20 | Club Atletico Belgrano | 6 | 6 | 1 | 3 | 0 | 8:7 | +1 |
21 | Huracán | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 | 4:3 | +1 |
22 | Deportivo Riestra | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3:7 | -4 |
23 | Central Córdoba SdE | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 5:5 | 0 |
24 | Club Atletico Banfield | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3:6 | -3 |
25 | Atlético Tucumán | 5 | 6 | 0 | 5 | 0 | 3:6 | -3 |
26 | Sarmiento | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 6:7 | -1 |
27 | Tigre Victoria | 4 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3:6 | -3 |
28 | Independiente Rivadavia | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 4:8 | -4 |
1st Phase - Group A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Independiente | 11 | 6 | 3 | 2 | 1 | 6:3 | +3 |
2 | Talleres | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 8:7 | +1 |
3 | River Plate | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | +5 |
4 | Instituto Cordoba | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7:3 | +4 |
5 | Velez Sarsfield | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:8 | -3 |
6 | Barracas Central | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 4:3 | +1 |
7 | Club Atletico Banfield | 6 | 5 | 1 | 3 | 1 | 7:6 | +1 |
8 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 6 | 2 | 0 | 4 | 5:10 | -5 |
9 | Deportivo Riestra | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 3:6 | -3 |
10 | Independiente Rivadavia | 4 | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:13 | -6 |
11 | Rosario Central | 4 | 7 | 1 | 1 | 5 | 3:12 | -9 |
12 | Argentinos Juniors | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 4:6 | -2 |
13 | Huracán | 3 | 6 | 1 | 0 | 5 | 3:9 | -6 |
14 | Atlético Tucumán | 1 | 5 | 0 | 1 | 4 | 1:10 | -9 |
1st Phase - Group B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 11:3 | +8 |
2 | Godoy Cruz | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 7:1 | +6 |
3 | Newell's Old Boys | 10 | 5 | 3 | 1 | 1 | 7:4 | +3 |
4 | Defensa y Justicia | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:6 | 0 |
5 | Union de Santa Fe | 9 | 6 | 2 | 3 | 1 | 6:5 | +1 |
6 | Racing Club | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 7:4 | +3 |
7 | Estudiantes de La Plata | 8 | 5 | 2 | 2 | 1 | 5:5 | 0 |
8 | Central Córdoba SdE | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:7 | -3 |
9 | Boca Juniors | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:4 | 0 |
10 | Club Atletico Platense | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:10 | -7 |
11 | Sarmiento | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 3:9 | -6 |
12 | San Lorenzo de Almagro | 4 | 5 | 0 | 4 | 1 | 4:7 | -3 |
13 | Club Atletico Belgrano | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 5:8 | -3 |
14 | Tigre Victoria | 1 | 6 | 0 | 1 | 5 | 2:11 | -9 |
2nd Phase Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | E | Î | GM:GP | DG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lanus | 15 | 6 | 5 | 0 | 0 | 11:3 | +8 |
2 | Godoy Cruz | 12 | 5 | 4 | 0 | 0 | 7:1 | +6 |
3 | Independiente | 11 | 6 | 3 | 2 | 0 | 6:3 | +3 |
4 | Newell's Old Boys | 10 | 5 | 3 | 1 | 0 | 7:4 | +3 |
5 | Talleres | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 8:7 | +1 |
6 | River Plate | 9 | 5 | 2 | 3 | 0 | 8:3 | +5 |
7 | Instituto Cordoba | 9 | 5 | 3 | 0 | 0 | 7:3 | +4 |
8 | Defensa y Justicia | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 6:6 | 0 |
9 | Union de Santa Fe | 9 | 6 | 2 | 3 | 0 | 6:5 | +1 |
10 | Racing Club | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 7:4 | +3 |
11 | Velez Sarsfield | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 5:8 | -3 |
12 | Estudiantes de La Plata | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 5:5 | 0 |
13 | Barracas Central | 8 | 5 | 2 | 2 | 0 | 4:3 | +1 |
14 | Club Atletico Banfield | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 | 7:6 | +1 |
15 | Club de Gimnasia L.P. | 6 | 6 | 2 | 0 | 0 | 5:10 | -5 |
16 | Central Córdoba SdE | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 4:7 | -3 |
17 | Boca Juniors | 5 | 6 | 1 | 3 | 0 | 4:4 | 0 |
18 | Club Atletico Platense | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3:10 | -7 |
19 | Sarmiento | 5 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3:9 | -6 |
20 | Deportivo Riestra | 5 | 5 | 1 | 2 | 0 | 3:6 | -3 |
21 | Independiente Rivadavia | 4 | 6 | 1 | 1 | 0 | 7:13 | -6 |
22 | San Lorenzo de Almagro | 4 | 5 | 0 | 4 | 0 | 4:7 | -3 |
23 | Rosario Central | 4 | 7 | 1 | 1 | 0 | 3:12 | -9 |
24 | Argentinos Juniors | 3 | 5 | 0 | 3 | 0 | 4:6 | -2 |
25 | Huracán | 3 | 6 | 1 | 0 | 0 | 3:9 | -6 |
26 | Club Atletico Belgrano | 2 | 5 | 0 | 2 | 0 | 5:8 | -3 |
27 | Tigre Victoria | 1 | 6 | 0 | 1 | 0 | 2:11 | -9 |
28 | Atlético Tucumán | 1 | 5 | 0 | 1 | 0 | 1:10 | -9 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- E
- Egaluri
- Î
- Înfrângeri
- GM:GP
- Goluri marcate:Goluri primite
- DG
- Diferența de goluri
- Retrogradare
Statistici Huracán din Liga Profesional
Aici vei găsi statistici pentru echipa Huracán din sezonul Liga Profesional 2024. Poți verifica poziția și punctele echipei Huracán în clasamentul ligii.
Printre statistici interesante despre echipă, evidențiem forma curentă a echipei bazată pe ultimele 5 meciuri jucate și indicatorii corespunzători de formă, care pot fi utili pentru a prezice rezultatele meciurilor.
Prezentăm numărul de goluri marcate și primite de echipă, inclusiv meciurile cu foaie curată. Sunt acoperite și statistici privind golurile.
Program și Rezultate Huracán
Puteți găsi programul complet al echipei fotbal pentru Huracán pe această pagină pentru sezonul 2024. Puteți naviga ușor între meciuri și rezultate, sări înapoi la începutul sezonului sau înainte spre sfârșit. În mod implicit, lista de meciuri este filtrată pentru liga Liga Profesional, dar puteți comuta pentru a vedea toate meciurile.
Comparații Huracán
Puteți compara ușor echipa cu oricare altă echipă din Liga Profesional. Faceți clic pe un meci sau alegeți opțiunea de comparație.