EuroCup M
FIBA 32 echipe
-
06.03.2013
18:00 83 : 72 -
13.03.2013
19:00 73 : 56
-
05.03.2013
22:30 85 : 81 -
12.03.2013
21:30 101 : 78
-
06.03.2013
21:30 80 : 70 -
13.03.2013
17:00 71 : 68
-
06.03.2013
20:00 54 : 72 -
13.03.2013
17:30 90 : 65
-
20.03.2013
20:30 83 : 93 -
27.03.2013
22:00 75 : 53
-
20.03.2013
22:30 87 : 97 -
26.03.2013
18:00 63 : 68
-
13.04.2013
23:00 64 : 75
Clasament EuroCup M
Grupa A
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 469:441 | +28 |
2 | Nymburk | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 469:451 | +18 |
3 | Hapoel Jerusalem | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 473:475 | -2 |
4 | Vytautas Prienu | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 444:488 | -44 |
Grupa B
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 12 | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 490:421 | +69 |
2 | Buducnost Podgorica | 10 | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 418:388 | +30 |
3 | Academic Sofia BC | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 423:452 | -29 |
4 | Charleroi | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 397:467 | -70 |
Grupa C
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 12 | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 505:473 | +32 |
2 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 475:473 | +2 |
3 | Le Mans | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 454:429 | +25 |
4 | Artland Dragons | 7 | 6 | 1 | 0 | 2 | 3 | 444:503 | -59 |
Grupa D
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 520:439 | +81 |
2 | Banvit | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 522:485 | +37 |
3 | Oliver Würzburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 460:509 | -49 |
4 | Azovmash Mariupol | 6 | 6 | 0 | 0 | 1 | 5 | 455:524 | -69 |
Grupa E
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 471:437 | +34 |
2 | Galatasaray Istanbul | 10 | 6 | 4 | 0 | 1 | 1 | 492:446 | +46 |
3 | Donetsk BC | 9 | 6 | 1 | 2 | 0 | 3 | 461:459 | +2 |
4 | Trefl Sopot | 7 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 460:542 | -82 |
Grupa F
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 481:442 | +39 |
2 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 477:446 | +31 |
3 | Telindus Ostende | 8 | 6 | 2 | 0 | 1 | 3 | 464:482 | -18 |
4 | Panionios Athens | 8 | 6 | 1 | 1 | 0 | 4 | 466:518 | -52 |
Grupa G
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 12 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 468:389 | +79 |
2 | Ulm | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 476:457 | +19 |
3 | Cholet Basket | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 444:456 | -12 |
4 | Cibona Záhřeb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 414:500 | -86 |
Grupa H
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 11 | 6 | 4 | 1 | 0 | 1 | 556:515 | +41 |
2 | Betis Sevilla | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 483:471 | +12 |
3 | Orleanaise Entente | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 465:478 | -13 |
4 | Sassari | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 516:556 | -40 |
Last 16 - Group I
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 486:478 | +8 |
2 | Buducnost Podgorica | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 456:436 | +20 |
3 | Banvit | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 477:479 | -2 |
4 | Zenit Saint Petersburg | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 478:504 | -26 |
Last 16 - Group J
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 470:454 | +16 |
2 | Valencia BC | 10 | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 511:462 | +49 |
3 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 1 | 2 | 508:480 | +28 |
4 | Nymburk | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 425:518 | -93 |
Last 16 - Group K
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 1 | 515:475 | +40 |
2 | Zenit St. Petersburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 456:411 | +45 |
3 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 465:502 | -37 |
4 | Betis Sevilla | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 427:475 | -48 |
Last 16 - Group L
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 2 | 461:443 | +18 |
2 | Ulm | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 516:496 | +20 |
3 | Galatasaray Istanbul | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 459:459 | 0 |
4 | Steaua Roșie Belgrad | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 476:514 | -38 |
Clasament general
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 22 | 17 | 13 | 0 | 0 | 4 | 1374:1249 | +125 |
2 | Zenit St. Petersburg | 21 | 14 | 10 | 0 | 0 | 4 | 1063:945 | +118 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 21 | 17 | 13 | 0 | 0 | 4 | 1383:1250 | +133 |
4 | Valencia BC | 21 | 16 | 11 | 0 | 0 | 5 | 1334:1202 | +132 |
5 | UNICS Kazaň | 21 | 14 | 10 | 0 | 0 | 4 | 1083:1033 | +50 |
6 | Budivelnik Kyiv | 20 | 16 | 9 | 0 | 0 | 7 | 1236:1226 | +10 |
7 | Zenit Saint Petersburg | 20 | 12 | 8 | 0 | 0 | 4 | 983:977 | +6 |
8 | Galatasaray Istanbul | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 951:905 | +46 |
9 | Buducnost Podgorica | 19 | 14 | 7 | 0 | 0 | 7 | 993:986 | +7 |
10 | Banvit | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 999:964 | +35 |
11 | Steaua Roșie Belgrad | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 5 | 1032:1029 | +3 |
12 | Ulm | 18 | 14 | 7 | 0 | 0 | 7 | 1155:1135 | +20 |
13 | Riga VEF | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 983:953 | +30 |
14 | Zielona Góra | 18 | 12 | 6 | 0 | 0 | 6 | 942:948 | -6 |
15 | Betis Sevilla | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 910:946 | -36 |
16 | Nymburk | 16 | 12 | 4 | 0 | 0 | 8 | 894:969 | -75 |
17 | Donetsk BC | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 461:459 | +2 |
18 | Hapoel Jerusalem | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 473:475 | -2 |
19 | Cholet Basket | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 444:456 | -12 |
20 | Oliver Würzburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 3 | 460:509 | -49 |
21 | Telindus Ostende | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 464:482 | -18 |
22 | Panionios Athens | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 466:518 | -52 |
23 | Orleanaise Entente | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 465:478 | -13 |
24 | Sassari | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 516:556 | -40 |
25 | Le Mans | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 454:429 | +25 |
26 | Academic Sofia BC | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 423:452 | -29 |
27 | Vytautas Prienu | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 4 | 444:488 | -44 |
28 | Artland Dragons | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 444:503 | -59 |
29 | Trefl Sopot | 7 | 6 | 1 | 0 | 0 | 5 | 460:542 | -82 |
30 | Azovmash Mariupol | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 455:524 | -69 |
31 | Charleroi | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 397:467 | -70 |
32 | Cibona Záhřeb | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 6 | 414:500 | -86 |
Grupa A Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 240:196 | +44 |
2 | Nymburk | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 255:226 | +29 |
3 | Hapoel Jerusalem | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:232 | +10 |
4 | Vytautas Prienu | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:222 | +20 |
Grupa B Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 252:222 | +30 |
2 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 200:195 | +5 |
3 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:234 | -22 |
4 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 183:230 | -47 |
Grupa C Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 243:224 | +19 |
2 | Riga VEF | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 247:252 | -5 |
3 | Artland Dragons | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 242:248 | -6 |
4 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:196 | +30 |
Grupa D Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 278:210 | +68 |
2 | Banvit | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 268:247 | +21 |
3 | Oliver Würzburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 232:240 | -8 |
4 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 229:253 | -24 |
Grupa E Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray Istanbul | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:202 | +49 |
2 | Donetsk BC | 5 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 255:246 | +9 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 254:216 | +38 |
4 | Trefl Sopot | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 212:248 | -36 |
Grupa F Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:236 | +5 |
2 | Telindus Ostende | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 231:213 | +18 |
3 | Panionios Athens | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 243:268 | -25 |
4 | Zielona Góra | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 236:220 | +16 |
Grupa G Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 251:191 | +60 |
2 | Ulm | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:216 | +10 |
3 | Cholet Basket | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 218:228 | -10 |
4 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 227:245 | -18 |
Grupa H Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 279:253 | +26 |
2 | Betis Sevilla | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 253:258 | -5 |
3 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 252:276 | -24 |
4 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 219:230 | -11 |
Last 16 - Group I Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banvit | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 269:244 | +25 |
2 | Zenit Saint Petersburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:240 | +13 |
3 | Budivelnik Kyiv | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 239:225 | +14 |
4 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 231:196 | +35 |
Last 16 - Group J Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Riga VEF | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 276:238 | +38 |
2 | Bilbao Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 250:226 | +24 |
3 | Valencia BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 250:198 | +52 |
4 | Nymburk | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 226:250 | -24 |
Last 16 - Group K Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 256:231 | +25 |
2 | Zielona Góra | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 239:244 | -5 |
3 | Zenit St. Petersburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 229:197 | +32 |
4 | Betis Sevilla | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 229:238 | -9 |
Last 16 - Group L Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galatasaray Istanbul | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:230 | +11 |
2 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 229:211 | +18 |
3 | Ulm | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 263:249 | +14 |
4 | Steaua Roșie Belgrad | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 233:256 | -23 |
Clasament general Acasă
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 11 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 742:0 | +742 |
2 | Valencia BC | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 695:0 | +695 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 663:0 | +663 |
4 | Budivelnik Kyiv | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 635:0 | +635 |
5 | Zenit St. Petersburg | 11 | 7 | 6 | 0 | 0 | 0 | 563:0 | +563 |
6 | Banvit | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 537:0 | +537 |
7 | Zenit Saint Petersburg | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 496:0 | +496 |
8 | Galatasaray Istanbul | 11 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 492:0 | +492 |
9 | UNICS Kazaň | 10 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 541:0 | +541 |
10 | Buducnost Podgorica | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 485:0 | +485 |
11 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 523:0 | +523 |
12 | Steaua Roșie Belgrad | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 512:0 | +512 |
13 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 475:0 | +475 |
14 | Ulm | 8 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 574:0 | +574 |
15 | Betis Sevilla | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 482:0 | +482 |
16 | Nymburk | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 481:0 | +481 |
17 | Donetsk BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 255:0 | +255 |
18 | Hapoel Jerusalem | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
19 | Vytautas Prienu | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
20 | Oliver Würzburg | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 232:0 | +232 |
21 | Telindus Ostende | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 231:0 | +231 |
22 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 252:0 | +252 |
23 | Panionios Athens | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 243:0 | +243 |
24 | Artland Dragons | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 242:0 | +242 |
25 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 226:0 | +226 |
26 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 219:0 | +219 |
27 | Cholet Basket | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 218:0 | +218 |
28 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 212:0 | +212 |
29 | Trefl Sopot | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 212:0 | +212 |
30 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 229:0 | +229 |
31 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 227:0 | +227 |
32 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 183:0 | +183 |
Grupa A Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 231:243 | -12 |
2 | Budivelnik Kyiv | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 229:245 | -16 |
3 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 214:225 | -11 |
4 | Vytautas Prienu | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 202:266 | -64 |
Grupa B Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 238:199 | +39 |
2 | Buducnost Podgorica | 5 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 218:193 | +25 |
3 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 211:218 | -7 |
4 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 214:237 | -23 |
Grupa C Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit Saint Petersburg | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 262:249 | +13 |
2 | Riga VEF | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 228:221 | +7 |
3 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 228:233 | -5 |
4 | Artland Dragons | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 202:255 | -53 |
Grupa D Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Banvit | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 254:238 | +16 |
2 | Valencia BC | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 242:229 | +13 |
3 | Oliver Würzburg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 228:269 | -41 |
4 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 226:271 | -45 |
Grupa E Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 217:221 | -4 |
2 | Galatasaray Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 241:244 | -3 |
3 | Donetsk BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 206:213 | -7 |
4 | Trefl Sopot | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 248:294 | -46 |
Grupa F Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | UNICS Kazaň | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 240:206 | +34 |
2 | Zielona Góra | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 241:226 | +15 |
3 | Panionios Athens | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 223:250 | -27 |
4 | Telindus Ostende | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 233:269 | -36 |
Grupa G Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zenit St. Petersburg | 6 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 217:198 | +19 |
2 | Ulm | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 250:241 | +9 |
3 | Cholet Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 226:228 | -2 |
4 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 187:255 | -68 |
Grupa H Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Steaua Roșie Belgrad | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 277:262 | +15 |
2 | Betis Sevilla | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 230:213 | +17 |
3 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 264:280 | -16 |
4 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 246:248 | -2 |
Last 16 - Group I Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Budivelnik Kyiv | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 247:253 | -6 |
2 | Buducnost Podgorica | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 225:240 | -15 |
3 | Zenit Saint Petersburg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 225:264 | -39 |
4 | Banvit | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 208:235 | -27 |
Last 16 - Group J Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Valencia BC | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 261:264 | -3 |
2 | Bilbao Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 220:228 | -8 |
3 | Riga VEF | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 232:242 | -10 |
4 | Nymburk | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 199:268 | -69 |
Last 16 - Group K Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 259:244 | +15 |
2 | Zenit St. Petersburg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 227:214 | +13 |
3 | Zielona Góra | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 226:258 | -32 |
4 | Betis Sevilla | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 198:237 | -39 |
Last 16 - Group L Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ulm | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 253:247 | +6 |
2 | UNICS Kazaň | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 232:232 | 0 |
3 | Steaua Roșie Belgrad | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 243:258 | -15 |
4 | Galatasaray Istanbul | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 218:229 | -11 |
Clasament general Deplasare
# | Echipa | P | MJ | V | WO | LO | Î | PM:PP | DP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bilbao Basket | 11 | 8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1286:595 | +691 |
2 | UNICS Kazaň | 11 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1057:518 | +539 |
3 | Lokomotiv–Kuban Krasnodar | 10 | 9 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1300:670 | +630 |
4 | Valencia BC | 10 | 8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1214:627 | +587 |
5 | Ulm | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1127:589 | +538 |
6 | Steaua Roșie Belgrad | 10 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1029:520 | +509 |
7 | Zenit St. Petersburg | 10 | 7 | 4 | 0 | 0 | 0 | 960:485 | +475 |
8 | Budivelnik Kyiv | 9 | 8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1171:656 | +515 |
9 | Buducnost Podgorica | 9 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 971:523 | +448 |
10 | Zenit Saint Petersburg | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 951:513 | +438 |
11 | Riga VEF | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 950:463 | +487 |
12 | Zielona Góra | 9 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 931:484 | +447 |
13 | Banvit | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 953:473 | +480 |
14 | Betis Sevilla | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 924:450 | +474 |
15 | Galatasaray Istanbul | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 891:473 | +418 |
16 | Nymburk | 8 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 889:493 | +396 |
17 | Cholet Basket | 5 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 454:228 | +226 |
18 | Sassari | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 540:280 | +260 |
19 | Panionios Athens | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 491:250 | +241 |
20 | Orleanaise Entente | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 476:248 | +228 |
21 | Oliver Würzburg | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 468:269 | +199 |
22 | Hapoel Jerusalem | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 463:243 | +220 |
23 | Donetsk BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 452:213 | +239 |
24 | Academic Sofia BC | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 445:218 | +227 |
25 | Le Mans | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 424:233 | +191 |
26 | Trefl Sopot | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 496:294 | +202 |
27 | Azovmash Mariupol | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 479:271 | +208 |
28 | Artland Dragons | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 450:255 | +195 |
29 | Telindus Ostende | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 446:269 | +177 |
30 | Charleroi | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 444:237 | +207 |
31 | Cibona Záhřeb | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 432:255 | +177 |
32 | Vytautas Prienu | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 424:266 | +158 |
- P
- Puncte
- MJ
- Meciuri
- V
- Victorii
- WO
- Victorii OT
- LO
- Înfrângeri OT
- Î
- Înfrângeri
- PM:PP
- Puncte marcate:Puncte primite
- DP
- Diferența de puncte
Statistici FIBA EuroCup M
Bine ați venit la prezentarea statistică a sezonului de campionat FIBA EuroCup M 2012/2013, unde prezentăm cele mai interesante și esențiale date despre situația actuală.
Program meciuri EuroCup M 2012/2013
Navigați prin programul complet al sezonului. Aflați când va juca echipa voastră preferată în acest campionat. Programul baschet este o unealtă excelentă pentru fanii sportului să fie mereu la curent cu cele mai recente și importante informații despre sportul lor preferat.
Rezultate EuroCup M
Explorați rezultatele anterioare ale echipelor în campionat. Comparați rezultatele echipelor preferate. Programul și rezultatele pot fi parcurse pe baza rundelor sau săptămânal.
Serii EuroCup M
Te interesează cine se află în prezent într-o serie de victorii? Sau poate te interesează seriile de remize? Acestea sunt puncte de date importante atât pentru pariorii sportivi, cât și pentru entuziaștii sportivi obișnuiți. Mulți își doresc să urmărească serialele de înfrângeri, având în vedere logica că o astfel de serie nu poate dura veșnic și va fi întreruptă în cele din urmă.
Clasament și Tabele EuroCup M
Veți găsi clasamentul complet al campionatului cu punctele echipelor, golurile marcate și primite, și, desigur, diferența de goluri.
Statistici baschet EuroCup M 2012/2013
Sub forma unui tabel sortabil, veți găsi statistici ale echipelor, cum ar fi numărul de meciuri peste/sub pragul de goluri, media de goluri per meci și numărul total de goluri. Tabelul este disponibil atât în forma agregată, cât și în descompunerea pe teren propriu și în deplasare.
În tabelul de formă, puteți urmări performanța echipelor în ultimele 5 meciuri și numerele de formă corespunzătoare, facilitând astfel predicția rezultatului următorului meci.